050-5437134 | ealaw10@walla.com

עו"ד ארז אמיגה – פיצוי נפגעי תאונות דרכים

לדאבונו, תאונות דרכים נעשו מנת חלקנו היומיומית. כמעט שלא עובר יום בו לא שומעים באחת ממהדורות החדשות על תאונת דרכים כזו או אחרת ברחבי הארץ ובאופן טבעי אנו מתייחסים תחילה לנזק הגופני ולאחר מכן לנפשי שנגרם לנפגעים. אולם בשנים האחרונות, בעקבות העלייה במספר התאונות ושינוי חוקתי, החלו לקחת בחשבון גם את הנזק הכלכלי שתאונת דרכים מסבות. ייעוץ מקצועי ע"י עו"ד מומחה בתחום תאונות הדרכים יסייע למיצוי ומימוש מלוא הזכויות לקבלת פיצוי נפגעי תאונות דרכים ולהקל עליהם ולו במעט על תהליכי השיקום הגופניים, נפשיים והחומריים.

פגיעות תאונות דרכים

תאונות דרכים עלולות לגרום לפגיעה גופנית המחייבת טיפולים רפואיים ממושכים ואינטנסיביים, כמו גם להוביל לאובדן כושר עבודה באופן זמני או קבוע. כמו כן, יש לקחת בחשבון את הנזק הנגרם לרכב ואת השבתתו הזמנית או המוחלטת. כל אלו גוררים בעקבותיהם עלויות כספיות גבוהות ובלתי מתוכננות. בעקבות זאת חוקק חוק פיצוי נפגעי תאונות דרכים המבטיח הסדרי פיצוי כספי ותשלום דמי ביטוח עבור כל מי שמצא את עצמו נפגע בעקבות תאונת דרכים. תשלומים אלו נגבים הן מחברת הביטוח של הנהג הפוגע והן מחברת הביטוח של הנפגע (במידה ואכן ביטח את עצמו), כמו גם מהביטוח הלאומי, ומסייעים רבות, להסתגל למציאות שלאחר התאונה, להשתקם ולחזור לשגרת החיים.

לא כולם יודעים זאת, אך גם אם נפגעתם בתאונת דרכים קלה ופניתם לטיפול של רפואי מגיע לכם תשלום פיצוי מחברת הביטוח, זאת הן בשל הנזק הגופני הרפואי שנגרם לכם, הן בשל עוגנת הנפש שנגרמה לכם, והן בשל הכאב וסבל שנגרמו לכם בעקבות פגיעתכם בתאונה, כך שפניה לעו"ד המתמחה בתחום תאונות הדרכים מבטיח לכם כי תמצו את מלוא זכויותיכם ותוכלו לקבל את הפיצוי אשר מגיע לכם בעקבות פגיעותיכם בתאונה.

חוק פיצוי נפגעי תאונות דרכים

החוק לפיצוי נפגעי תאונות דרכים נועד להסדיר את כל מערך הפיצוי הכספי בגין נזקים גופניים שנגרמים לאדם כזה, או אחר עקב מעורבותו בתאונת דרכים. מטרת המחוקק הייתה לפשט ככל האפשר את הליך הפיצוי, ולזרז אותו עד כמה שניתן. החוק קובע אחריות כוללת של החברה, ואינו מתייחס לפוגע ישירות. בכך שונה חוק זה מהסדרים אחרים המקובלים בתחום דיני הנזיקין, הדורשים התייחסות ישירה לגורם העוול והפגיעה.

ייעוץ משפטי מקצועי לנפגעים בתאונת דרכים

חברות הביטוח ומוסדות המדינה, כידוע, אינם ששים להוציא כסף. לכן, מומלץ ואף מתחייב להיעזר בשירותיו של עו"ד מקצועי, בקיא ומיומן בתחום פיצוי כספי לנפגעי תאונות דרכים, כזה אשר ייצג אתכם נאמנה מתוך מחשבה על האינטרסים החיוניים שלכם ולעמוד מול חברות הביטוח בכבוד וללא חשש. תהליך קבלת הפיצויים כולל לא מעט ביורוקרטיה ועלול להיות ארוך ומסורבל. מטבע הדברים, אחרי התאונה אינכם פנויים לרוב להתנהלות מול הפרוצדורה המעיקה של חברות הביטוח והביטוח הלאומי, ולכן סיועו של עו"ד מקצועי יכול להקל עליכם ולסייע לכם רבות בזירוז הליכים ובקבלת הכסף החיוני במהרה. ככל שתמהרו ליצור קשר עם עו"ד כך תחסך מכם עוגמת נפש מיותרת מול חברות הביטוח והפיצוי הכספי יגיע מהר יותר.

פיצוי כספי לנפגעי תאונת דרכים

כאשר באים לתבוע פיצויים כספיים בגין תאונת דרכים, חשוב להקפיד על מספר כללים:

1. שמרו כל מסמך רפואי שניתן לכם המפרט את הנזקים הגופניים שנגרמו לכם בגין התאונה.
2. במידה ואתם סובלים מנזק נפשי בגין התאונה, הביאו אתכם אבחון המעיד על נזק זה ועל אופן הטיפול פה.
3. תעדו כל פרט הקשור לתאונה בכלל, ולנהג הפוגע בפרט. בקשו פרטים אלו מהמשטרה סמוך ככל האפשר לזמן התרחשות התאונה, על מנת למנוע טעויות ולחסוך סרבול מיותר.
4. התייעצו עם עו"ד נזיקין הבקיא בתחום פיצוי כספי לנפגעי תאונות דרכים עוד בטרם הפנייה לחברות הביטוח ולמוסד לביטוח לאומי, זאת על מנת לקבל הסבר מעמיק על אופן פעולתם של מוסדות אלו ועל הדרך בה צריך להתנהל מולם.

עו"ד ארז אמיגה – מומחיות בהשגת פיצוי כספי לנפגעי תאונות דרכים

עו"ד ארז אמיגה, עו"ד ידוע ומוכר בעל וותק וניסיון עשירים ומגוונים בתחום הפיצוי הכספי עבור נפגעי תאונות דרכים, סייע לרבים וטובים מלקוחותיו לקבל פיצוי כספי ניכר, משמעותי ובעיקר חיוני בגין נזקים גופניים ונפשיים שנגרמו להם בעקבות תאונת דרכים. הפיצוי הכספי סייע להם להסתגל למציאות של אחרי התאונה ואפשר להם לממן עבור עצמם טיפולים רפואיים עדינים ומורכבים המצריכים ממון רב.

הבנתו את אופן התנהלותן של חברות הביטוח, כמו גם של הביטוח הלאומי, נחישותו ועמידתו הברורה והאיתנה מול מוסדות וגופים אלו, לצד הבנתו ורגישותו לשעתם הקשה של לקוחותיו, הפכו אותו לשם דבר בתחום הפיצוי הכספי עבור נפגעי תאונות הדרכים ולעו"ד מבוקש במיוחד. במידה ונפגעתם עקב תאונת דרכים, התקשרו עוד היום אל עו"ד אמיגה ונסייע לכם לזכות בפיצוי כספי משמעותי שיסייע לכם רבות.