050-5437134 | ealaw10@walla.com

עו"ד ארז אמיגה – מהירות מופרזת

תאונות דרכים רבות נגרמות עקב נהגים הנוהגים במהירות מופרזת, מעל המותר החוק. כיום עומדים לרשות משטרת התנועה מגוון אמצעי אכיפת מהירות מופרזת ובינהם: מצלמות מהירות חדשות ומשוכללות מסוג א'3 המוצבות על גבי עמודים בשולי הכבישים, מצלמות מהירות המוצבות על ניידת משטרה, מד מהירות לייזר ומכשיר דבורה, כאשר לכל מכשיר החסרונות שלו. כל דו"ח מהירות מופרזת חייב לכלול צילום ברור של הרכב החשוד בעבירה, אם מדובר בעבירת מצלמה, כמו גם ציון מידת המהירות בה הרכב נסע ומיקום מדויק של ביצוע העבירה, מרחק הרכב מניידת המשטרה, כמו גם נתונים נוספים אשר קיימת חובה למלאם בעת רישום דו"ח המהירות, זאת כאשר החוק קובע כי חובה להפחית 5 קמ"ש ממידת המהירות הרשומה בדו"ח. וזאת מסיבת האפשרות לסטייה של אמצעי האכיפה.

יעוץ משפטי נכון ובזמן!

ההמלצה הגורפת כאשר מקבלים דו"ח מהירות מופרזת הינה בראש ובראשונה לגשת ליחידת התנועה (המצוינת בדו"ח עצמו) ולבקש את תצלום הרכב במטרה לוודא שהופחתו 5 קמ"ש כמתחייב בחוק ובכדי לאמת כי אכן זהו רכבכם המצולם בתמונה. מומלץ להעזר בייעוץ משפטי מקצועי בידי עו"ד מומחה לדיני תעבורה ועבירות מהירות מופרזת, מיד עם קבלת הדו"ח, על מנת שיסייע בידכם למזער את השלכות העבירה והענישה ובמקרים שונים אף להביא לזיכוי מלא של הנאשם. זכרו כי פענוח הסרט וניתוחו מתבצעים בידי שוטר ומשכך, לא אחת קורות טעויות אבחון ופענוח, כמו גם טעויות הקלדה ותיעוד הפרטים האישיים. רישום לקוי של פרטי העבירה ופענוח הצילום, עשויים להוות את ההבדל הגדול באופי הענישה ורמתה.

יתרה מכך, אף בהפעלת המכשירים המשטרתיים הנוספים יש לבדוק כי המדידה בוצעה בהתאם לנהלים, בהתאם לחוק ולפסיקה, כמו גם מידת מיומנותו של השוטר המפעיל במכשיר אותו הפעיל ואף קיימים הבדלים מהותיים בין מדידת מהירות ביום למדידת מהירות בלילה.

ביטול דו"ח נהיגה במהירות מופרזת

על מנת לבטל דו"ח מהירות מופרזת, מסוג ברירת משפט, יש לפנות ליחידת התנועה המצוינת ע"ג דו"ח המהירות וזאת תוך 30 יום, בצרוף הסבר מפורט לבקשת ביטול הדו"ח. היה ולחלופין הנהג מבקש להשפט בבית משפט – יש לשלוח בדואר רשום את טופס הבקשה להשפט (מצורף לדו"ח מהירות) וזאת תוך 90 יום. חשוב לזכור כי עצם הפניה לקבלת צילום הרכב אינה עוצרת את הליכי התביעה, דהיינו את ספירת הימים המצוינים לעיל. הליך בקשת ביטול דו"ח הינו הליך בירוקראטי סבוך ומתיש, העשוי להארך זמן רב ולכן מומלץ להעזר בשירותי עו"ד מומחה בדיני תעבורה, אשר ידע לנהל עבורכם הליך משפטי מקצועי, יומן ויעיל.

עבירת מהירות מופרזת ונקודות

בעבירות מהירות מופרזת מחייבות בתוכן נקודות, קנסות ואף פסילת רישיון, בהתאם לרמת המהירות החורגת ונתונים נוספים:

• דו"ח מהירות מופרזת הכרוך בקנס כספי ע"ס 250 ש"ח אינו מלווה בנקודות, דו"ח מהירות הכרוך בקנס כספי של 750 ש"ח לצידו גם 8 נקודות חובה במאגר הרישום של משרד הרישוי.

• היה והמהירות החריגה גבוהה יותר, ירשמו לנהג 10 נקודות במאגר משרד הרישוי והנהג יזומן לבית משפט ואף יועמד בפני שימוע אצל קצין משטרה לצורך פסילת רישיון הנהיגה שלו ל30 ימי פסילה מנהלית.

• במקרים בהם נפסל רישיונכם במקום העבירה ע"י קצין משטרה – מומלץ לפנות במיידית לעו"ד תעבורה מומחה בתחומו, אשר יטפל המהירות בתיק העבירה ויניב עבורכם את התוצאה הטובה ביותר.

עו"ד ארז אמיגה – מומחיות בדו"חות מהירות מופרזת

עו"ד ארז אמיגה מעמיד לרשות לקוחותיו, נהגים שנתפסו בנהיגה במהירות מופרזת, מגוון אסטרטגיות פעולה חכמות לטיפול משפטי, שירות מהיר ויעיל בזכות הידע הרב וניסיונו העשיר בתחום, אשר יסייע בהגעה להסדר עם התביעה והפחתת רמת הענישה ביחס למהירות בה נתפסתם, או אף לזיכוי מלא מכל אשמה. יכולותיו המשפטיות, כמו גם אופן עמידתו בפני בית המשפט וכישוריו הרטוריים, לצד יחס הוגן ואדיב לכל לקוח, הפכו אותו לשם דבר בתחום דיני התעבורה ולעו"ד פופולארי במיוחד.

יצויין כי כיום קיימת החמרה של ממש במדיניות הענישה, הן מצד המשטרה והן מצד בית המשפט בעבירות מהירות, לכן מומלץ מאד לפנות לעו"ד הבקיא בתחום כבר בשלב הראשוני על מנת שיסייע בידכם ככל הניתן למזער את הענישה ואף להביא לזיכוי במידת האפשר.

נשמח לעמוד לשרותכם בכל עת.